Yeğeninin Yüzüne Asit Atan Eniştenin Cezası Verildi

Kıskançlık yüzünden yeğeninin yüzene asit atan Cihan Araçman'nın cezası belirlendi.

Yeğeninin Yüzüne Asit Atan Eniştenin Cezası Verildi

Kıskançlık nedeni ile 3 yaşındaki çocuğun yüzüne tasarlayarak asit atan enişteye sadece 9 yıl 6 ay ceza verilmesi tepkilere yol açtı. Bilinçli bir şekilde birkaç kişinin yararlanmasına sebep olan enişte (Cihan Araçman) kurgulayarak öldürmek istediği 3 yaşında ki yeğeni için sadece 9 yıl 6 ay ceza çekecek.

Mahkemeye katılan 3 yaşında çocuğun anne ve babasının yanında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafınca davaya atanan avukat orada bulunuyordu. İfadesi sırasında, şaka yapmak istedim diyen Cihan Araçman'ın sözleri üzerine aileye atanan avukat Rahşan Sertkaya şakaydı deyip bu olaydan sıyrılma çabasını siz hâkimlerin vicdanlı ellerine bırakıyoruz' diye yanıtladı. Ailenin diğer avukatları da sanığın cezasında herhangi bir indirim uygulanmaması adına ellerinden geleni yaptılar.

Cihan Araçman'ın Avukatlarının yaptığı açıklamalara, anne Işıl Güven, 'Keşke dedikleriniz doğru olsaydı' şeklinde yanıt verdi. Mahkeme heyeti tarafından son sözleri sorulan Cihan Araçman,'Cebinde taşıdığı maddenin asit olduğunu bilmediğini ve eğer öldürmek isteseydim bu kadar kalabalık bir yerde yapmayacağını dile getirdi'

Aile ve Sosyal Politakalar Bakanlığı Cihan Araçman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film