Tayland'da Yeni Kral Maha Vajiralongkorn

Tayland Kralı Bhumibol Adulyejed geçtiğimiz günlerde hayatının kaybetmesinin ardından tahta çıkan isim Maha Vajiralongkorn oldu.

Tayland'da Yeni Kral Maha Vajiralongkorn

Tayland kralı olan Babası Bhumibol Adulyejed' in ölümü ardından yerine Maha Vajiralongkorn tahtına oturdu. Ülkenin yeni kralı Maha Vajiralongkorn ilan edildi. Parlamento tarafından çağrılan kral Maha Vajiralongkorn çağrıyı kabul etmesi üzerine yaptığı açıklamada 'Tayland halkı için bu daveti resmen kabul ediyorum' dedi. Maha Vajiralongkorn krallığının yanı sıra Tayland' da farklı tarzı ile de tanınıyor.

Tayland' da Yeni Kral Maha Vajiralongkorn 10. hüküm olara tahta çıktı. Chakri Hanedanı'nın 10. hükümdarı olan Maha Vajiralongkorn Rama ismini aldı. Bhumibol Adulyejed 88 yaşında vefat etmiştir. Uzun yıllar boyunca hükümdarlık yaparak Dünya'nın en uzun hükmünü devam ettiren kralı olmuştur. Tayland' da eski kral Bhumibol Adulyejedtam 70 yıl hükümdarlık yapmıştır.

Bhumibol Adulyejed böbrek yetmezliği ve akciğer enfeksiyonu hastalıkları nedeni ile hayata gözlerini yummuştur. Babasının ölümü sırasında prens olan Maha Vajiralongkorn, yapılacak taç giyme merasimini açıklama yapmaksızın ertelemişti. Maha Vajiralongkorn halk tarafından sevgi ile karşılanmıştır. Bhumibol Adulyejed ölümünden önce oğlunu krallık görevinden uzaklaştırıp yerine en büyük kızını getirmek istemesi söylentiler arasında yer almaktadır.

Bhumibol Adulyejed Tayland Maha Vajiralongkorn
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film