Yurt Yangını İçin Araştırma Kurulu Devreye Giriyor

Adana'da kız öğrenci yurdunda gerçekleşen yangın faciası için araştırma kurulu devreye giriyor.

Yurt Yangını İçin Araştırma Kurulu Devreye Giriyor

Adana'nın Aladağ ilçesinde meydana gelen korkunç yangında 11 öğrenci ve bir görevli olmak üzere toplam 12 kişi hayatını kaybetti. Olayın ardından bir araştırma kurulunun oluşturulacağı gündeme geldi. Başbakan Yıldırım TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında Aladağ'da meydana gelen yangın ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Aladağ'da meydana gelen kız öğrenci yurdundaki yangın nedeni ile Meclis Araştırma Kurulu'nun toplanacağını ve gereken işlemlerin büyük bir titizlik ile süreceğini ifade eden Yıldırım benzer yurtlarda da alınacak tedbirlerin etraflıca tespit edileceğini dile getirdi.

Adana'nın Aladağ ilçesinde Süleymancılar olarak ifade edilen cemaat üyelerine ait olan yurtta meydana gelen yangın faciası için devlet görevlileri devreye girecek. Yapılan tespitlerin ardından Meclis Araştırma Kurulu'nda gereken tedbirleri alacağını ifade etti. Başbakan Binali Yıldırım TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi'nde yaptığı konuşmada Aladağ'da meydana gelen kız öğrenci yurdunda oluşan yangının ardından hayatını kaybeden kişilerin sorumlularının kim olduğunun bulunacağı ve gereken tedbirlerin alınacağını ifade etti. Bu ve benzeri olayların bir daha yaşanmaması için gereken tedbirlerin alınacağını ifade eden Yıldırım araştırma komisyonunun oluşturulacağını duyurdu.

TÜSİAD Adana Yangın Kız Öğrenci Yurdu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film