Baklava Dilimlerinin İçerisine Uyuşturucu Sakladılar

Batman Emniyet Müdürlüğü tarafından Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilen operasyonlarda 91 kilo 82 gram esrar, 151.3 gram eroin, 29 gram ketaamfetamin ele geçirdi.

Baklava Dilimlerinin İçerisine Uyuşturucu Sakladılar

Günümüzün en büyük tehlikelerinden birisi olan uyuşturucu bağımlılığı, özellikle gençler için büyük bir tehdit oluşturuyor. Batman ili de uyuşturucuyla mücadele eden en faal şehirlerin başında geliyor. Sadece Kasım ayı içinde yapılan kontroller sonucunda 91 kilo 82 gram esrar ele geçirildi, bununla ilgili olarak Batman Emniyet Müdürlüğü tarafından 37 kişi hakkında işlem yapılırken bunlardan 15’i tutuklandı.

Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan sıkı denetimler sonucu uyuşturucu ticaretinin önüne geçilmeye çalışıldığı, okullarda, parklarda ve umuma açık yerlerde yapılan kontrollerle insanların uyuşturucu ile buluşmalarının engellenmesi için çalışmalar yapıldığı bildirildi. Uyuşturucu tacirlerinin son bulduğu yöntem ise polisleri bile şaşkına çevirdi. Bir tepsi baklavanın içinde, baklava dilimlerinin arasına gizlenmiş halde bulunan uyuşturucu emniyet ekiplerini şaşırttı.

Yapılan açıklamada Batman ilinde uyuşturucuyla mücadelenin son sürat devam edeceği, satıcılara göz açtırılmayacağı, kullanıcıların ise tedavi edilebilmeleri için sosyal projelere dâhil olmaları yönünde çalışmaların yapıldığı bilgisi verildi. Ayrıca yapılan denetimlerde 88 kilo 631 gram kubar, 2 kilo 451 gram toz olarak 91 kilo 82 gram esrarın yanında 151.3 gram eroin ve 29 gram ketaamfetaminin ele geçirildiği bildirildi.

Batman Batman Uyuşturucu Operasyonu Uyuşturucu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film