Erzurum'da Kırmızı Cıva Operasyonu Gerçekleştirildi!

Erzurum'da yapılan bir operasyon neticesinde bir otomobilde bulunan "kırmızı cıva" olduğu düşünülen 5,3 gram ağırlığındaki şüpheli madde ele geçirildi.

Erzurum'da Kırmızı Cıva Operasyonu Gerçekleştirildi!

Erzurum'da yapılan bir operasyon neticesinde bir otomobilde bulunan "kırmızı cıva" olduğu düşünülen 5,3 gram ağırlığındaki şüpheli madde emniyet güçleri tarafından ele geçirildi. Türkiye Atom Enerjisi Kurumu yetkililerine emniyet güçleri tarafından şüpheli maddenin teslim edileceği bildirildi.

Erzurum ili içerisinde bir otomobil içerisinde yapılmış arama sonucunda "kırmızı cıva" olduğu düşünülmekte olan şüpheli madde emniyet güçlerince ele geçirildi. Haber konusunda alınmış olan bilgiye dahilinde Erzurum İl Jandarma Komutanlığı ekipleri yürütmüş oldukları istihbarat çalışmasının neticesinde Ağrı'ya gitmekte olan bir otomobili durdurmuş ve otomobilin içerisinde yapılan aramalarda metal tüp içerisinde yer alan ve içeriği tam olarak tespit edilemeyen piyasa değerinin yüksek olduğu bilinen kırmızı cıva olarak tahmin edilmiş şüpheli madde bulunmuştur.

Arama yapılan araçta yer alan şüpheli üç şahıs göz altına alınırken, metal tüp içerisinde yer alan madde Türkiye Atom Enerjisi Kurumu yetkililerine teslim edilmek üzere el konuldu. Maddenin incelenmek üzere Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'na teslim edileceği verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Kırmızı Cıva Nedir

19. yüzyıl civarında keşfedilen ve içerisinde bulunduğumuz son 40 yıl içerisinde adından oldukça söz ettirmiş olan ve gizemini korumakta olan gizli bir maddedir. Periyodik cetvel üzerinde 80 atom numaralı kimyasal element olarak bilinmektedir.

Kaynak: AA

Kırmızı Cıva Erzurum Erzurum Operasyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film