Göreve İade Edilen Öğretmenler Listesi Açıklandı!

Göreve İade Edilen Öğretmenler listesi açıklandı! Görevden alınan 6000 öğretmen eski görevlerine dönüyor.

Göreve İade Edilen Öğretmenler Listesi Açıklandı!

Bildiğiniz üzerine ülkemizde gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimi sonrasında fetö terör örgütü bağlantısı şüphesiyle öğretmenler arasından açığa alınan memurlar bulunuyordu. Bu öğretmenlerden göreve iade edilen olup olmadığı konusunda son zamanlarda oldukça fazla bir merak uyanmaya aşlandı. Sizler için açğıa alınan ve bugün itibariyle göreve iade edilen 6007 öğretmenin tam listesini sunmak istiyoruz.

Sözcü gazetesinden alınan habere göre Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca Batman İlinde 800, van ilinde 466, Adıyaman ilinde 400, Urfa ilinde 400 ve Hatay ilinde 925 öğretmenin tekrardan görevlerine döndüğü açıklandı. Genel Başkan Karaca: "İlk başta 9 bin 400 kadar üyemiz sendikal faaliyetler nedeniyle açığa alınmışlardı. Bu yönden düşünüldüğünde hepsinin göre dönmesi gerekiyor." biçiminde açıklamada bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Millet Vekili ve aynı zamanda Milli Eğitim Komisyonu üyeliğini yürüten Ceyhun İrgil'in Twitter hesabı üzerinden atmış olduğu Twitte şu mesaj yer alıyor: "Nihayet iyi bir haber TBMM'deyiz. MEB görüşmeleri devam edecek. 6000'den fazla açığa alınan öğretmen göreve iade edildi. İllere tebliğ edildi"

Göreve İade Edilen Öğretmenler Listesi

Göreve iade edilen öğretmenler listesine ulaşmak için tıklayınız.

Öğretmenler Öğretmen Göreve İade Öğretmenler Listesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film