24 Kasım Öğretmenler Günü İçin Kompozisyon ve Şiir Örnekleri Yayımlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü kompozisyon ve şiir örnekleri öğrenciler için hazırlanıp sunum yapılması için yayımlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü İçin Kompozisyon ve Şiir Örnekleri Yayımlandı

Yarın 24 Kasım Öğretmenler Günü yani hayatımızda önemli bir yere sahip olan öğretmenlerimize şükran ve minnet duygularımızı sunacağımız bir gün. Öğretmenler günü için kompozisyon ve şiir örnekleri sizler için öğretmenler sitesi içerisinde yayımlanmış durumda.

Öğrencilerin hayatında oldukça önemli bir yere sahip olan öğretmenler için hazırlanmış olan şiirleri haberimiz içerisinde bulabilir ve öğretmeninize yarın okuyabilirsiniz. Eğitim ve öğretim denilince akla gelen en önemli kriterlerin başında gelen öğretmenler, öğrencilerin hayatlarını şekillendirmekte ve bu gerçekleştirdikleri kutsal görev nedeniyle saygı ve seviyi fazlasıyla hak etmektedirler. Onların hak ettikleri bu saygı ve sevgiyi kendilerine sunulan Öğretmenler Günü içerisinde şiir okuyarak ya da kompozisyon yazarak gösterme imkanı elde edebilirsiniz.

Öğretmenler Günü İçin Kompozisyon Örneği

24 Kasım her yıl ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanır, geçmiş ve geleceğimizde emeği geçen öğretmenlerimiz sevgiyle anılır, ziyaret edilir. 24 Kasım, 1928 yılında Latin harflerinin 1 Kasım 1928 tarihinde kabulünün ardından Millet Mektepleri’nin açıldığı ve okuma yazma seferberliğinin başladığı gündür. Bugün sadece Millet Mektepleri açılmamış ayrıca Mustafa Kemal Atatürk Başöğretmen olarak kabul edilmiştir. Bu önemli tarih 1981 yılından itibaren her 24 Kasım günü öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlere hitaben yaptığı bir konuşmada toplumu şekillendirme adına öğretmenlere nasıl önemli bir görev düştüğünü şu sözlerle açıklanmıştır: “Arkadaşlar, yeni Türkiye’nin birkaç yıla sığdırdığı askerlik, siyaset ve yönetim www.nazlim.net alanlarındaki devrimler, sizin; sayın öğretmenler, sizin toplumda ve düşünce yaşamınızda yapacağınız devrimlerdeki başarınızla gerçekleşecektir. Hiçbir zaman unutmayın ki, Cumhuriyet sizden “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller ister.” Böylesine mühim bir görevi olan öğretmenlere toplumsal açıdan çok önemli görevler düşmektedir.

İşte 24 Kasım böylesine önemli bir iş yapan öğretmenlerimizi bir kez daha hatırladığımız, onlara olan sevgi ve saygımızı gösterdiğimiz, kutlamaların yapıldığı bir gündür.

Öğretmenler Günü İçin Şiir Örneği

Bir gün sizleri anlatmaya yetmez,
Sizin sevginiz asırlarca geçmez,
Hayatım sayfa sayfa eseriniz,
Nasıl unuturuz anıları biz.

Öğretmenim gününüz kutlu olsun,
Öğrendikçe bu millet mutlu olsun,
Defter, kitap, kalemler neye yarar,
Siz olmazsanız yetişmez dimağlar.

O zaman; devlet millet seni anar,
Çünkü her makamda bir öğrencin var.
Cumhurbaşkanı senin talebendir,
Başbakan hesabı senden öğrenir.

Yıllar geçmiş bir zat elinizi öper,
Ben Milli Eğitim Bakanıyım der.
Sizleri yazarken titrer ellerim,
Sanki gene imtihanda gibiyim.

Hatalı yazdıysam özür dilerim,
Satırlarda sınırlanmaz bu sevgim.
24 Kasım sonbahara rastlar,
Yapraklar döküldükçe sevginiz artar.

Gönlünüz ikinci baharı yaşar,
Tarih böyle mutlu günlerde dolar.
Öğretmenim , gününüz kutlu olsun,
Öğrendikçe bu millet mutlu olsun...

Muhittin Yegül

Sizler için yukarıda sunmuş olduğumuz kompozisyon örneği nazlim.net şiir örneği ise sabah.com.tr adreslerinden alınmıştır. Sizde hayatımızda önemli bir yere sahip olan öğretmenleriniz için bu şiir ve kompozisyonları sunabilirsiniz.

Öğretmenler Günü Kompozisyon Öğretmenler Günü Şiirleri Öğretmenler Günü Kompozisyon Örnekleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film