Amerikan Hükümeti Hackerlar İçin Yarışma Düzenliyor

Amerikan Hükümeti yeteneklerine güvenmekte olan hackerlar için muhteşem bir yarışma düzenliyor. Amerikan ordusunu hacklemeyi başaranlara büyük ödüller verilecek.

Amerikan Hükümeti Hackerlar İçin Yarışma Düzenliyor

Amerikan hükümeti bir ilke daha imza atarak hack yeteneklerine güvenmekte olan kişiler için hack yarışması düzenlemeye karar verdi. Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı ile HackerOne ortaklığında geçtiğimiz günlerded bir güvenlik açığı ve hata bulma programının başlatılacağı yapılan duyurular arasında yer alıyordu.

Ortaya konulacak olan yarışma içerisinde hack yeteneğine sahip olan kişilerin Amerikan ordusuna ait sitelere sızıp sızamayacaklarını test etmeleri istenecekti. Eğer yapılan testlerde sistemlere sızmayı başaran ya da hatalar bulabilen kişilere ise oldukça yüklü miktarlarda ödüller verileceği de yapılan duyurular arasında yer alıyordu. 2 hafta önce yani 11 Kasım tarihi içerisinde duyurusu yapılmış olan kayıt için şimdiden kayıtlar başlamış durumda. Programda ilk olarak 500 kadar hacker ve güvenlik uzmanına yeteneklerini sergilemeleri için imkan sunulacak. İlerleyen aman içerisinde ise bu sayının artırılabileceği duruma göre belirtiliyor.

Amerika Savunma Bakanlığı düzenlenmekte olan yarışmanın tüm herkes tarafından katılımda bulunabileceğini ve sahip olunan tüm ordu sitelerini kapsadığını söylemekle birlikte, siber güvenlik konusunda en iyi yöntemlerin keşfedilmesinin sağlanmasını amaç edildiği belirtiliyor. Yarışmaya katılacak kişiler ise buldukları hiçbir şekilde dışarıya sızdırmamakla mükellef durumdalar.

Düzenlenecek olan yarışmanın ilk aşaması 30 Kasım'da başlayacak ve 21 Aralık Çarşamba günü yarışma son bulacak. Bakalım kimler ödül almaya hak kazanacak ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Amerikan Hükümeti Hack Hacker Yarışması Siber Güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film