Ünlü Youtube MP3 İndirme Sitesine Dava Açılıyor!

Ünlü Youtube MP3 dönüştürme ve indirme sitesine telif hakkı nedeniyle dava açılıyor. Müzik sektöründeki telif hakkı davalarının ardı arkası kesilmiyor.

Ünlü Youtube MP3 İndirme Sitesine Dava Açılıyor!

Neredeyse günlük bir milyon hite sahip olduğu söylenilen popüler Youtube MP3 İndirme servisine müzik haklarına sahip olan firmalar tarafından rekor tazminata sahip dava açılacağı bildirildi. Herkes tarafından hemen hemen bilinmekte olan youtube-mp3.org isimli site Youtube üzerinde yayımlanmış olan videolardaki sesleri ayırarak kullanıcılara sunmaktaydı.

Bilgisayar üzerinde kullanılabilecek farklı programlar ile gerçekleştirilebilen bu işlemi online olarak sunması nedeniyle uzun yıllardan bu yana popülerliğini korumakta olan sitenin hak sahipleri tarafından açılacak olan dava nedeniyle başı oldukça ağrıyacak gibi görünüyor. Çünkü sadece Türkiye genelinde değil, dünya da yaygın olarak kullanılıyor olması, müzik telif haklarına sahip olan firmaların dikkatini çekmiş olacak ki başı bu tür bir dava olayıyla derde girmek üzere.

Youtube üzerinden müzik indirme işlemine olanak tanımakta olan siteye dava açan firmalar arasında ise oldukça köklü firmalar yer alıyor. Bu firmalar arasında Sony Music, Warner Bros. ve UMG gibi köklü kayıt firmaları yer almakta. Ayrıca yapılan iddianame ve açıklamlara göre sitenin illegal olarak mp3 dönüştürme ve indirme işlemlerinin dünya genelinde %40 gibi bir oranından sorumlu olduğu söylenmektedir. Davacı olan firmalar gerçekleştirilmiş olan her bir telif hakkı ihlali nedeniyle 150 bin dolar ödemesini ve sahip olduğu tüm kârı devretmesini istiyorlar.

Dava edilmiş olan popüler sitenin sahipleri ya da kendisinden herhangi bir açıklama yapılmış değil. Gelecek günlerde aynı tarzdaki sitelere dava açılıp açılmayacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.

Youtube MP3 Youtube MP3 İndirme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film